Новини
11 Травня, 2021 р., 17:06
У зв’язку з плановими роботами з 24.05.2021 08:00 по 25.05.2021 20:00 буде відсутнє електропостачання в таких населених пунктах:
- Дзвиняч (вул.Гладиша, вул.Миру)
У зв’язку з плановими роботами з 26.05.2021 08:00 по 25.05.2021 20:00 буде відсутнє електропостачання в таких населених пунктах:
- Дзвиняч (вул.Лесі Українки, вул.Марка Боєслава, вул.Паркова)
11 Травня, 2021 р., 17:01
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за період з 05 травня до 10 травня 2021 року здійснили 1779 моніторингових відвідувань. Виявлено 165 порушень (9%), складено 129 протоколів, винесено 62 приписи, направлено 19 листів в органи місцевого самоврядування.
Працювало 20 робочих груп. Перевірки проводилися за участю представників 16 територіальних громад.
Зокрема перевірено:
- заклади громадського харчування – 514: 62 порушення (12%), 55 протоколів, 20 приписів, 8 листів направлено в органи місцевого самоврядування;
- об’єкти торгівлі продовольчими товарами – 686: 54 порушення (8%), 43 протоколи, 18 приписів та пропозицій, 7 листів направлено в органи місцевого самоврядування;
- об’єкти торгівлі непродовольчими товарами – 377: 24 порушення (6%), 16 протоколів, 11 приписів, 2 листи направлено в органи місцевого самоврядування;
- агропродовольчі ринки – 32 перевірки: 10 порушень (31%), 10 протоколів, 1 припис, 1 лист направлено в органи місцевого самоврядування;
- дитячі дошкільні заклади – 20: 2 порушення (10%), 1 протокол, 1 припис;
- заклади загальної середньої освіти – 38: 7 порушень (18%), 7 приписів;
- інші заклади (перукарні, салони краси, спортзали, фітнес-клуби) – 112: 6 порушень (5%), 4 приписи.
11 Травня, 2021 р., 10:49
Косівським районним відділом Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області проведено перевірку Пістинського ліцею щодо дотримання вимог харчового законодавства при організації харчування дітей з відбором зразків харчових продуктів для встановлення їх відповідності чинним нормативним документам.
11 Травня, 2021 р., 08:35
06 травня 2021 року спеціалісти управління фітосанітарної безпеки та Калуського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели робочу зустріч у Войнилівській селищній громаді.
До зустрічі були запрошені посадові особи громади, старости сіл та представники суб’єктів господарювання, які займаються агровиробництвом та застосовують засоби захисту рослин.
Учасники заходу отримали роз’яснення вимог чинного законодавства до застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві та інструкції з профілактики і встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин. Особливо було наголошено на правилах добросусідства пасічників та аграріїв та постійній співпраці між ними, що є запорукою здоров’я бджіл та рослин.
В ході роботи було обговорено рад питань у сфері бджільництва (ревізія пасік та видача паспортів), безпечності харчових продуктів (реєстрація операторів ринку) та захисту споживачів (алгоритм розгляду скарг).
06 Травня, 2021 р., 11:11
30 квітня, в газеті «Голос України» опубліковано Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг", прийнятий на засіданні Верховної Ради 3 грудня. Положення Закону передбачають, зокрема, укладання із співвласниками багатоквартирних будинків індивідуальних договорів, які є публічними договорами приєднання, у випадку, якщо співвласники не визначилися з моделлю договірних відносин з постачальниками комунальних послуг (крім послуг з газо- та електропостачання).
Що таке публічний договір приєднання
У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання. Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг Публічні договори приєднання про надання комунальних послуг з власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.
Плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з: плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства; плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України. Що буде із раніше укладеними договорами?
Договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію цього Закону, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання відповідних комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом. У разі якщо договорами про надання комунальних послуг, укладеними до введення в дію цього Закону, передбачено більш ранній строк їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.
Протягом якого часу потрібно буде укласти нові договори? Договори про надання комунальних послуг, у тому числі із співвласниками багатоквартирних будинків, які не прийняли рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг, мають бути укладені виконавцями відповідних комунальних послуг протягом двох місяців з дня набрання чинності рішенням Кабінету Міністрів України про затвердження типових публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг.
06 Травня, 2021 р., 11:09
До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшли інформаційні повідомлення
системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) щодо невідповідної продукції. А саме:
- від 27.04.2021 р. № 2021.2000-fup2 стосовно міграції кадмію та свинцю з каструль, що експортувались з Китаю (виробник: De Luxe, Guangdong Deluxe Metal Products Co. Limited., Xinxing County) до Німеччини, звідки надіслано до України (отримувач: ТОВ «ПДЛ», просп. Бажана, 1-М, 240, м. Київ, 02068;
- від 28.04.2021 р. №2021.1780 - fur9 стосовно виявлення перевищення максимального рівня доксицикліну (133 µg/kg – ppb) у замороженій курці, що експортувалась з Бельгії (виробник: Artislach nv, Buggenhout; оптовик: Kipco-Damaco N.V., Oostrozebeke) до Польщі (одержувач: Biuro Handlowe HAND-FOOD Krzysztof Szewczuk, Chelm, після чого зазначену продукцію перероблено на м`ясо механічного обвалювання (Zaklad Przetwórstwa Rolno-Spozywczego Ubojnia Drobiu Andrzej Merchel, Mlawa) та надіслано до України (отримувач: ТОВ «М’ясний торговий дім», вул. Академіка Каблукова, 21, 1-2, м. Київ, 03065);
- від 29.04.2021 р. щодо виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD) (5138 µg/kg-ppb) в рафінованій пальмовій олії, що експортувалась з Федеративної Республіки Німеччина (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Республіки Польща, де використовувалась при виготовленні печива (виробник: Bogutti Sp. z o.o., Zlotoklos) яке надіслано до України (отримувачі: ТОВ «АТБ-Маркет», просп. Олександра Поля, 40, м. Дніпро, 49000; ТОВ «Форвард-КД», вул. Бузкова, 2, м. Львів, 79035).
Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з виробництва та /або обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
Шановні споживачі! У разі виявлення вказаного харчового продукту, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392, або звертайтесь до територіальних управлінь.
06 Травня, 2021 р., 11:04
Бур'яни є серйозною проблемою при вирощуванні ягідних культур, починати вирішувати яку слід за рік перед посадкою.
За один рік до садіння ділянку необхідно тримати вільною від бур'янів, наскільки це можливо. Якщо попередником були зернові культури, слід використовувати гербіциди для боротьби з багаторічними бур'янами. Як альтернатива, ділянку можна засіяти сидеральними травами наприклад люпином або гірчицеюі. Ці культури скосити і залишити на ділянці.
У разі, якщо окремі бур'яні залишаться, восени, перед оранкою,або навесні за два тижні до посадки, слід провести обприскування гліфосатом (Раундап, Чистопол, Гліфос і т. п.).
Після посадки ручна прополка в рядах є найбільш безпечним і недорогим способом утримання грунту. У разі сильного засмічення багаторічними бур'янами (особливо пирій повзучий, осот тощо) допускається застосування гербіцидів (Лонтрел, Фюзілад, Пантера супер та ін.., Залежно від видового складу бур'янів).
Навесні до початку вегетації рослин можна внести грунтові гербіциди .
Захист від найбільш шкідливих хвороб
Борошниста роса (сферотека). Молоде листя, черешки, нирки і верхівки пагонів покриваються білим борошнистим нальотом, пізніше буріє і покривається чорними крапками ? плодовими тілами грибів. Білий наліт спочатку з'єднання являється з нижньої сторони аркуша. Уражені молоді листки скручуються, стають дрібними, деформованими, темніють і засихають. Пагони зупиняються в рості, викривляються. У чорної смородини ягоди обсипаються без ознак ушкодження. У деяких сортів червоної смородини плоди припиняють ріст, часто розтріскуються, покриваються щільним, темним міцелієм, поступово засихають і опадають. Навіть при незначному пошкодженні ягід борошнистою росою вони втрачають товарний вигляд і стають непридатними для переробки. Оскільки гриб пошкоджує в першу чергу молоді рослини, органи і тканини, то всі прийоми, що прискорюють розвиток кущів, наприклад внесення фосфорних і калійних добрив під осінню перекопування грунту і у вигляді підгодівлі, сприяють підвищенню стійкості до борошнистої росі. І навпаки ? надлишок азотних добрив знижує стійкість до цієї хвороби. Сприйнятливість до борошнистої росі різко зростає в жаркий, посушливий період, при дефіциті вологи у грунті, коли знижується тургор тканин.
06 Травня, 2021 р., 11:04
05 Травня, 2021 р., 11:30
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляє, що згідно з офіційною інформацією, розміщеною на веб-сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (OIE), випадки захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) реєструються на території Європейського Союзу, зокрема на території