Дзвиняцька територіальна громада

Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Богородчанський відділ Івано-Франківського районного відділу Державної Установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я».

24 Липня, 2023 р., 13:38
При замуленні криниць та підтопленнях прибудинкової території проводять дезінфекцію води в криницях за епідемічними показами. Розпочинають з дезінфекції підводної частини колодязя. Колодязь повністю звільняють від води за допомогою насоса або відер. Перед тим, як спуститись у колодязь необхідно з’ясувати наявність  у ньому вмісту вуглекислого газу.  Для цього на дно колодязя опускають запалену свічку у відрі. Якщо вона гасне, то спускатись у колодязь небезпечно. Колодязь очищають від сторонніх предметів та намулу. Стінки зрубу очищують від обростання, за потреби ремонтують. Відразу після чистки, не чекаючи наповнення колодязя водою, потрібно провести дезінфекцію його стінок і дна 2% розчином хлорного вапна. Його готують з розрахунком 20 г засобу на літр води, добре перемішують і наносять на стінки пензлем чи обприскують з гідропульта. Завершивши дезінфекцію зрубу, необхідно почекати, доки наповниться колодязь водою.   Коли колодязь наповниться водою, потрібно провести хлорування більш концентрованим розчином. Готують його зазделегідь з розрахунку 200 г порошку на літр води, дають настоятися під кришкою протягом 24 години, а потім акуратно зливають верхній шар дезінфікуючого розчину (без осаду). Освітлений дезрозчин виливають у колодязь, а воду в ньому ретельно розмішують, кілька разів дістаючи її відром і виливаючи назад. Шахту накривають кришкою і залишають на 12-24 години. На наступний день процедуру повторюють знову. На третій день потрібно знову повністю відкачати з шахти всю воду і обполоснути стінки колодязя чистою водою. Після того, як колодязь знову наповниться, ним можна користуватися, але в перші два тижні воду для пиття бажано кип'ятити.  Проведення санації шахтних колодязів допускається як спеціалізованими організаціями, так і самостійно власниками колодязів при дотриманні техніки безпеки та застосуванні засобів індивідуального захисту. З метою дезінфекції застосовуються дозволені Міністерством охорони здоров’я України деззасоби, які внесено у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів, що випускаються у вигляді таблеток,  розчинних у воді, наприклад серед них добре відомі: «Акватабс-8,68»,  «Жавель-клейд», «Брілліантовий міг», «Жавілар Плюс», а також хлорне вапно, гіпохлорит кальцію або хлоровмісні патрони.       Після проведення санації (чистки, ремонту зрубу, дезінфекції надводної та підводної частини) колодязя бажано провести лабораторний контроль якості питної води на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники, як це регламентують додатки № 1, № 2 до Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10). Богородчанський відділ Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»
29 Березня, 2023 р., 08:35
Опитування призначене для батьків або осіб, які є опікунами дітей, в тому числі з сімей внутрішньо переміщених осіб. Їх анкети будуть складати особливу цінність для проведення подальшого аналізу. Метою дослідження є вивчення змін в харчуванні та/або харчовій поведінці дітей, що виникли внаслідок війни. Одним з частих проявів реакції організму на стрес, який недостатньо широко вивчається, є порушення харчової поведінки. Основними завданнями даного дослідження є визначення характеру та поширеності різних порушень харчової поведінки у дітей різного віку внаслідок стресу, обумовленого війною в Україні. Ваші відповіді допоможуть визначити найбільш ефективні форми профілактики та корекції порушень харчування у дітей, пов’язаних зі стресом під час війни або інших надзвичайних ситуацій. Перейти до анкетування можна за посиланням: https://forms.gle/THcWaRTnTJ7q3nSD7)

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь