Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Державна Податкова Служба інформує

Закон 1072: списання, відстрочення та прощення податкового боргу

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що 10 грудня 2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1072-ІХ (далі - Закон №1072). В цілому положення Закону №1072 стосуються підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, окремі з них спрямовані на врегулювання податкового боргу платників податків.

08:45:02 16.12.2020

Важливі зміни: спрощенців 1-ї групи тимчасово звільнено від сплати єдиного податку та єдиного внеску

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2" від 04.12.2020 №1072-ІХ (опублікований у виданні «Голос України» 09.12.2020р.), передбачені пільги для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку 1-ї групи.

13:33:07 14.12.2020

Тільки при відсутності податкового боргу платник зможе повернути помилково або надміру сплачені суми податків і зборів та пені (крім єдиного внеску)

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують про можливість повернення платниками податків помилково або надміру сплачених сум податків. Однак, звертають увагу, що тільки при відсутності податкового боргу платник зможе повернути помилково або надміру сплачені суми податків і зборів та пені (крім єдиного внеску).

13:11:20 02.12.2020

Законом України від 16.01.2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до глави 9 «Погашення податкового боргу платників податків» Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Зокрема, внесено наступні зміни:

11:55:51 02.12.2020

ВПРОВАДЖЕННЯ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНІВ №128 та №129

Державна податкова служба України повідомляє, що у зв'язку із набранням з 01.01.2021 року чинності положеннями Податкового кодексу України згідно з якими настає обов'язок щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) для суб'єктів господарювання, які здійснюють види діяльності, визначені пунктом 61 Підрозділу 10 Інші перехідні положення Кодексу.

15:46:36 27.11.2020

До уваги платників – власників нерухомості!

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

14:13:40 24.11.2020

Новітні РРО При використанні ПРРО розрахунковий документ можна надавати в електронному вигляді

Згідно з п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

14:12:55 24.11.2020

Інформацію щодо залишку коштів на електронному рахунку у СЕА ПДВ платник може отримати через Електронний кабінет

Відповідно до п.п. 17.1.14 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що платник податків має право реалізовувати через Електронний кабінет права та обов’язки, передбачені ПКУ та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку.

11:14:17 20.11.2020

Громадяни можуть використати своє правом на отримання податкової знижки до 31 грудня 2020 року

Як інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, для отримання податкової знижки за результатами 2019 року необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року. При цьому податківці звертають увагу, у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не використає своє право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

11:10:26 20.11.2020