Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Державна Податкова Служба інформує

ВПРОВАДЖЕННЯ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНІВ №128 та №129

Державна податкова служба України повідомляє, що у зв'язку із набранням з 01.01.2021 року чинності положеннями Податкового кодексу України згідно з якими настає обов'язок щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) для суб'єктів господарювання, які здійснюють види діяльності, визначені пунктом 61 Підрозділу 10 Інші перехідні положення Кодексу.

15:46:36 27.11.2020

До уваги платників – власників нерухомості!

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

14:13:40 24.11.2020

Новітні РРО При використанні ПРРО розрахунковий документ можна надавати в електронному вигляді

Згідно з п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

14:12:55 24.11.2020

Інформацію щодо залишку коштів на електронному рахунку у СЕА ПДВ платник може отримати через Електронний кабінет

Відповідно до п.п. 17.1.14 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що платник податків має право реалізовувати через Електронний кабінет права та обов’язки, передбачені ПКУ та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку.

11:14:17 20.11.2020

Громадяни можуть використати своє правом на отримання податкової знижки до 31 грудня 2020 року

Як інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, для отримання податкової знижки за результатами 2019 року необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року. При цьому податківці звертають увагу, у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не використає своє право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

11:10:26 20.11.2020

Податковим Кодексом України визначені земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

Перелік земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком, наведено у ст. 283 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Не сплачується податок за:

10:34:47 18.11.2020

При прийнятті працівника на роботу роботодавець зобов’язаний подавати повідомлення

Відповідно до Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 413), повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) до територіальних органів Державної податкової служби (далі – ДПС) за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Порядку № 413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

13:50:11 16.11.2020

Підприємець використовує своє житло у господарській діяльності. Чи матиме він пільгу з податку на нерухоме майно?

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до підпункту 266.4.3 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не застосовуються до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, зокрема здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

13:48:44 16.11.2020