ПРОВЕДЕННЯ КАМПАНІЇ З ПЕРОРАЛЬНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ДИКИХ М'ЯСОЇДНИХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ ОБГОВОРЕНО НА ЗАСІДАННІ ДЕРЖАВНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ ПРИ ДЗВИНЯЦЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

Дата: 12.05.2023 14:31

Дев’ятого  травня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дзвиняцькій сільській раді. Предметом зібрання під головуванням сільського голови Ганни Вітюк , що є головою даної комісії,  фахівців Держпродспоживслужби та ветеринарної медицини, працівників апарату селищної ради, національної поліції, користувачів мисливських угідь, обговорено погодження плану протиепізоотичних заходів і профілактики основних інфекційних і паразитарних хворіб тварин на території Дзвиняцької  територіальної громади на 2023 рік та проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Через зростання чисельності основних видів мисливської фауни, зокрема шкідливих хижаків (лисиці, вовка, бродячих собак), які створюють загрозу життю та здоров’ю громадян та свійських тварин через розповсюдження сказу та інших небезпечних хворіб,  з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області на 2023 рік на території Богородчанської, Солотвинської селищних рад та Старобогородчанської, Дзвиняцької сільських рад, протягом третьої декади травня 2023 року, буде проведена весняна кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу шляхом наземного розподілу принад з вакциною на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісахна перехрестях доріг, на території вирубок.

Під час засідання комісії було створено робочу групу при Дзвиняцькій територіальній громаді для проведення імунізації тварин проти сказу на території громади.

З метою контролю ефективності проведення імунізації  користувачі мисливських угідь мають забезпечити організацію заходів для добування лисиць, а також дали доручення протягом року активізувати роботу щодо реагування на випадки появи диких тварин, зокрема лисиць в населених пунктах громади, та не допускати утворення місць «проживання» диких тварин в закинутих будівлях та присадибних ділянках, проводити заходи щодо регулювання чисельності хижих і шкідливих тварин, особливо вовка та лисиці.

Прохання до жителів громади з розумінням поставитися до даного заходу,

який здійснюватиметься шляхом наземного розподілу принад з вакциною усієї території мисливських угідь.

Приманка з вакциною, яка розповсюджується, безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.

Прохання до жителів громади: при виявлені подібних приманок – не брати їх руками і не переносити з місць розкладання.