Дзвиняцька територіальна громада

Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці

Дата: 14.06.2022 16:33
Кількість переглядів: 1132

 

Статтею 81 Закону України «внесення змін до Закону України "Про нотаріат" щодо усунення законодавчих колізій та прогалин» передбачено на перший погляд досить цікаву, але інколи вкрай важливу процедуру - посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці.

Що це та для чого це потрібно поговоримо нижче.

Вернемось до уже згаданої статті 81, згідно якої нотаріус на прохання фізичної особи посвідчує факт її перебування в певному місці. Для вчинення цієї нотаріальної дії достатньо усної заяви громадянина про посвідчення факту.

На підтвердження факту перебування фізичної особи в певному місці нотаріус видає свідоцтво, яке видається з використанням спеціальних бланків нотаріальних документів у відповідності із статтею 34 Закону України «Про нотаріат».

У свідоцтві про посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці зазначається точна адреса та час посвідчення вказаного факту.

Факт, що фізична особа перебуває у певному місці може бути посвідчений як державним, так і приватним нотаріусом або ж консульською установою України.

Документ подається у двох примірниках. Посвідчувальний напис вчиняється на обох примірниках. Один примірник видається громадянину, а другий зберігається у нотаріуса.

Документи, які необхідно надати нотаріусу для посвідчення факту

  • паспорт;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (ідентифікаційний номер);
  • для неповнолітніх — згоду на посвідчення факту його законних представників;
  • документальне підтвердження того, що в певний момент громадянин перебував у певному місці.

 

Матеріал підготовлено фахівчинею Богородчанського бюро правової допомоги Вікторією Бігун


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь