Посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці
Статтею 81 Закону України «внесення змін до Закону України "Про нотаріат" щодо усунення законодавчих колізій та прогалин» передбачено на перший погляд досить цікаву, але інколи вкрай важливу процедуру - посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці.
Що це та для чого це потрібно поговоримо нижче.
Вернемось до уже згаданої статті 81, згідно якої нотаріус на прохання фізичної особи посвідчує факт її перебування в певному місці. Для вчинення цієї нотаріальної дії достатньо усної заяви громадянина про посвідчення факту.
На підтвердження факту перебування фізичної особи в певному місці нотаріус видає свідоцтво, яке видається з використанням спеціальних бланків нотаріальних документів у відповідності із статтею 34 Закону України «Про нотаріат».
У свідоцтві про посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці зазначається точна адреса та час посвідчення вказаного факту.
Факт, що фізична особа перебуває у певному місці може бути посвідчений як державним, так і приватним нотаріусом або ж консульською установою України.
Документ подається у двох примірниках. Посвідчувальний напис вчиняється на обох примірниках. Один примірник видається громадянину, а другий зберігається у нотаріуса.
Документи, які необхідно надати нотаріусу для посвідчення факту
- паспорт;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (ідентифікаційний номер);
- для неповнолітніх — згоду на посвідчення факту його законних представників;
- документальне підтвердження того, що в певний момент громадянин перебував у певному місці.
Матеріал підготовлено фахівчинею Богородчанського бюро правової допомоги Вікторією Бігун