Шановні громадяни!
Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Пам’ятайте, що спалювання сухостою може спричинити такі тяжкі наслідки, як загибель громадян, перекидання вогню на житлові, дачні, господарчі будинки та споруди, руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню, може призвести й до масштабних пожеж торфовищ та лісових масивів.
Як результат, на ліквідацію таких пожеж держава витрачає значні матеріально-технічні резерви, які у теперішній нелегкий час і так є дуже необхідними. Нагадуємо, що за чинним законодавством, порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність.
У період воєнного стану паління трави можуть кваліфікувати як диверсія та покарати позбавленням волі строком на п'ятнадцять років.
Про це інформують у Нацполіції.
Вогонь та дим шкодить навколишньому середовищу, знищує усе живе, вбиває родючість ґрунтів перед посівною, забруднює повітря, а в час воєнного стану — лякає та відвертає увагу служби.
Штраф за випалювання опалого листя й залишків рослинності — від 3060 до 6120 гривень.
Якщо виникла лісова пожежа — від 4590 до 15 300 гривень.