Інформація, якою необхідно володіти, якщо ви переїхали до м. Івано-Франківська у зв’язку із воєнними діями РФ на території України

Дата: 10.03.2022 14:35

Івано-Франківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

• РЄСТРАЦІЯ ТА ПОСЕЛЕННЯ

Вам необхідно пройти реєстрацію у будь-якому із центрів надання адміністративних послуг

Адреси та графік роботи:

смт. Богородчани вул. Шевченка, 66 (приміщення селищної ради); З 08:00-21:00 включаючи суботу та неділю.

смт. Солотвин, вул. Чорновола, 7; З 09:00-21:00. Тел.: 0987738472.

с. Дзвиняч, вул. Степаняка, 21. З 08:00-20:00; включаючи суботу та неділю.

с. Старі Богородчани, вул. Франка,1. З 08:00-20:00; Тел.: 0965006874.

Розселення громадян проводиться за тел.:0676846862; 0987738472;

0965006874; 0686294044.

Психологічна допомога за тел.: +380964962314, +380958589413.

• ВТРАЧЕНИЙ ПАСПОРТ

Громадянам України на території України можуть використовувати е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон, сформовані засобами мобільного застосунку "ДІЯ".

Така можливість передбачена статтею 14¹ Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" .

!!! Всі е-паспорти, що відображаються у мобільному застосунку "ДІЯ", вважаються дійсними.

Для збереження можливості подальшого відображення електронних документів, НЕ рекомендується виходити із облікового запису в мобільному застосунку "ДІЯ", а також не здійснювати його переінсталяцію! Оскільки після згаданих процедур е-паспорти тимчасово не зможуть бути відображені.

• ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Як отримати пенсію чи інші соціальні виплати, якщо ви переїхали і раніше ці виплати отримували через Укрпошту.

Вам необхідно зателефонувати до Контакт-центру УКРПОШТИ 0800300545

чи до управління Пенсійного фонду України у м. Івано-Франківську та повідомити свої дані (в тому числі надати інформацію де ви раніше отримували виплату та де наразі маєте намір отримувати виплату і у який спосіб).

Якщо ви отримували ВИПЛАТИ  через банківські установи, та не маєте зараз можливості зняти з картки готівку, може скористатися наступними сервісами Укрпошти:

• перерахування  коштів з картки для отримання готівки у відділенні Укрпошти або з доставкою за адресою проживання за допомогою послуги «З картки додому»;
  • зняття коштів через POS-термінали у відділеннях Укрпошти .

• АРЕШТ БАНКІВСЬКОГО РАХУНКУ

Видаткові операції з арештованих рахунків дозволяються за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 000 (сто тисяч) гривень.

• ВИПЛАТА ОДНОРАЗОВОЇ ДОПОМОГИ У РОЗМІРІ 6 500 ГРН.

З 14 березня Україна почне виплачувати по 6 500 грн. тим, хто через бойові дії тимчасово втратив роботу.

Допомога надається мешканцям регіонів, в яких тривають бойові дії – наразі це території Чернігівської, Сумської, Харківської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської, Київської областей та міста Київ.

Отримати допомогу можуть:

- підприємці, які є платниками ЄСВ та подали податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;

- працівники підприємств/організацій, окрім бюджетних установ, за умови що роботодавці є платниками платниками ЄСВ та подали податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;

-  не надається допомога працівникам бюджетних установ та       фондів  загальнообов'язкового державного страхування.

Програма буде працювати за аналогією з виплатами за вакцинацію – тобто, через застосунок «Дія».

Щоб отримати допомогу, треба:

відкрити спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів;

завантажити на мобільний телефон застосунок «Дія» та авторизуватись;

обрати послугу "єПідтримка";

подати запит із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові (за наявності); дати народження; реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (за наявності), а також номера банківського рахунка (за стандартом IBAN).

Важливо:

- для визначення застрахованих осіб, які мають право на таку одноразову грошову допомогу, будуть використовуються відомості Пенсійного фонду України;

- території, на якій проводяться бойові дії та мешканці яких мають право на допомогу, визначаються Кабінетом Міністрів України за поданням ДСНС;

- отримувачі допомоги несуть відповідальність за достовірність інформації, поданої для отримання такої допомоги;

- строк використання цих коштів не обмежено.

Внутрішньо переміщені особи мають право на безкоштовну вторинну правову допомогу (складення процесуальних документів та представництво інтересів у суді). Необхідні документи: довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи встановленого зразка. паспорт або інший документ, що посвідчує особу реєстраційний номер облікової картки платника податків.

для отримання юридичної консультації чи інформації телефонуйте -
(066) 366-19-20
             0800 21 31 03 – «гаряча лінія»

E-mail: bogorodchanybpd@gmail.com