Дзвиняцька територіальна громада

Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Блогер&Закон

Дата: 30.11.2021 13:41
Кількість переглядів: 750

 

Фото без опису

         Сьогодні, блогерство – сучасний формат журналістики і його по праву можна назвати професією 21 століття.  З кожним днем ця професія завойовує все більше прихильності серед різних верств населення. Професійний блогер з великою аудиторією має хороший фінансовий дохід і щоб не попасти «під приціл» податкової, необхідно все привести у відповідність закону.

         Отже, почнемо з того, що на сьогодні термін «блогер» є маловідомим для української Феміди. Так, тільки на розгляді в Верховній Раді України перебувають законопроекти,  які мали б регулювати блогерську діяльність.  Серед них  - Проект Закону  “Про внесення змін до Закону України "Про інформацію" та Проект Закону  «Про медіа» тощо.

         Тому, щоб уникнути неприємних бесід з контролюючими органами блогери найчастіше реєструються як ФОП (фізична особа-підприємець) із приблизним набором КВЕДів (так, як КВЕДу по блогерській діяльності непередбачено):

73.11 «Рекламні агентства»;

70.21 «Діяльність у сфері зв’язків із громадськістю»;

73.12 «Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації»;

74.20 «Діяльність у сфері фотографії», в тому числі рекламна фотозйомка;

63.99 «Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.».

         Завдяки цьому Вам не прийдеться пред’являти документи про походження коштів та сплачувати нараховані штрафи за ведення підприємницької діяльності без належної реєстрації.

         Договір про надання послуг. Радимо завжди оформляти ваші відносини із замовником документально шляхом укладання договору про надання послуг. По – перше у разі виникнення будь-яких суперечок із замовником, ви зможете вимагати виконання всіх домовленостей, які прописані договором. По – друге , Ви як  виконавець чітко розумітимете,  що від  Вас потрібно, а Замовник послуги  чітко розумітиме, що він отримає.  

         Оплата за надання послуг.

Розглянемо декілька варіантів:

  • Оплата у грошовій формі - шляхом переведення грошових коштів на рахунок або у готівковій формі.;
  • Подарунки.  Згідно п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Подарунки потрібно оформити договором дарування або іншим договором.
  • Оплата шляхом бартеру. Це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Така оплата полягає у тому, що замовник надсилає товар або надає послугу, а блогер розміщує рекламний пост або знімає сторіс взамін.  Зверніть увагу, коли ви ФОП на єдиному податку, ви не можете так просто працювати за бартером і підписувати документи, за якими зобов'язуєтеся надати послугу за послугу.

         Матеріал підготовлено фахівчинею відділу «Богородчанське бюро правової допомоги» Вікторією Бігун


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь