Дзвиняцька територіальна громада

Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Термінове сигналізаційне повідомлення: в садах розпочався літ яблуневої та сливової плодожерок І-го покоління

Дата: 01.06.2021 08:47
Кількість переглядів: 659


Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляють, що підвищення температури повітря, яке спостерігалось минулого тижня, сприяло льоту метеликів лускокрилих шкідників в плодових насадженнях та відкладанню ними яєць.
Метелики яблуневої плодожерки уловлювались в кількості 3-5 екз./ніч на феромонну пастку, сливової плодожерки - 4-6 екз./ніч (28.05.21 р. - Снятинський район). За суми ефективних температур 230 0 (понад 10 0 С) відбувається відродження гусениць І покоління, що зазвичай буває приблизно через 17 днів після цвітіння пізніх сортів яблуні.
Для боротьби з плодожеркою застосовують біологічний або хімічний методи. Біологічний метод застосовується для зменшення пестицидного навантаження на довкілля та отримання екологічно чистої продукції. Використовують біопрепарати Гаубсин, с, 10 л/га, Мадекс Твін, КС, 0,1-л/га, Скарадо-М, ЗП, 3-5 кг/га.
В разі відлову феромонною пасткою 5 метеликів яблуневої плодожерки за 7 днів спостережень (на початку та під час масового відкладання шкідником яєць) - проводять обробки дозволеними інсектицидами (згідно «Переліку…»).
За сучасних умов як для промислових насаджень, так і для приватного сектору проти шкідливих комах рекомендовано новий клас інсектицидів із групи регуляторів росту комах. Препарати цієї групи порушують метаморфоз комах, кліщів, а саме: розлад ембріонального розвитку. Регулятори росту комах безпечні для корисної ентомофауни, що дає змогу збільшити щільність їх популяції і підвищити роль у регуляції чисельності шкідливих комах і кліщів. Серед таких інсектицидів «Люфокс» -1 л/га, «Матч» -1л/га, «Рімон» -0,6 л/га та інші.
Початок відродження гусениць прогнозується приблизно в кінці першої декади червня  (залежно від погодних умов). Обробки інсектицидами необхідно проводити в тиху безвітряну погоду у ранкові та вечірні години. Обов`язково попереджуйте про час і місце обробок голів сільських і селищних рад, ОТГ та пасічників.
При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь