Дзвиняцька територіальна громада

Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

ДСНС застерігає: випалювання сухостою — незаконна діяльність, що несе загрозу природному фонду країни, людським життям та оселям !!!

Дата: 10.04.2021 12:39
Кількість переглядів: 941

Фото без опису

ДСНС застерігає: випалювання сухостою — незаконна діяльність, що несе загрозу природному фонду країни, людським життям та оселям!

В Україні розпочався пожежонебезпечний період. У цей час, унаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим — тварини та птахи, які там мешкають. Якщо ж для людей це не вагомий аргумент (як показує практика), варто задуматися про безпеку власних садиб, а також своє життя та здоров'я. Адже нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарчі споруди, більше того, навіть самі палії стають жертвами зумисно спровокованого полум'я .

_____________________________________________________

ВАЖЛИВО! Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій» забороняє випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.

За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці .

______________________________________________________

Під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ:

не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;

не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;

категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;

очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;

не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;

при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;

залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;

проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

На виконання доручення Прем'єр-міністра України від 17.03.2021 №11075/1/1-21 та п.7.3. р.1 протоколу №10 чергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвиайних ситуацій від 12.03.2021 - керівникам сільськогосподарських підприємств необхідно забезпечити протипожежний захист сільгоспугідь в період дозрівання врожаю і проведення жнив. Для цього в період воскової стиглості хліба необхідно провести обкошування полів з прибиранням скошеного, а також оборання їх смугою не менше ніж 4 метри завширшки в місцях прилягання до лісових та торф'яних масивів, степової смуги, та автошляхів. Крім того, керівникам сільськогосподарських підприємств рекомендується перед початком жнив провести позачергові навчання (інструктажі) з усіма працівниками очолюваного ними сільськогосподарського підприємства з питань техніки безпеки та пожежної безпеки. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь