A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дзвиняцька сільська рада ОТГ
Івано-Франківська область, Богородчанський район

Яких осіб звільнено від нарахування та сплати єдиного внеску на період карантину?

Дата: 13.04.2020 11:12
Кількість переглядів: 87

Державна податкова служба України звертає увагу платників, що тимчасово звільняються від
нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне
страхування (далі – єдиний внесок) особи, зазначені у підпунктах 4, 5 та 5¹ частини 1 ст. 4
Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на
загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі –
Закон № 2464) (фізичні особи – підприємці (ФОП), особи, які провадять незалежну професійну
діяльність, та члени фермерського господарства) в частині сум, що підлягають нарахуванню,
обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30
квітня 2020 року за себе. При цьому положення абзацу другого п. 2 частини 1 ст. 7 Закону №
2464 щодо таких періодів для таких осіб не застосовуються.
Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за
періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року у розмірах та порядку,
визначених Законом № 2464. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у
звітності про нарахування єдиного внеску, за звітний період, визначений для таких осіб
Законом № 2464.
Норми встановлені п. 9 10 розділу VIII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 2464.
Відповідні зміни до Закону № 2464 внесено Законом України від 17 березня 2020 року № 533-
ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо
підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання
виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Підвищено ліміти для «єдинників»!
10.04.2020
До уваги "єдинників"! Законом України від 30.03.2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких
законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та
економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» збільшено
граничні суми доходу для фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему
оподаткування:
? для 1-ої групи з 0,3 млн до 1 млн грн.;
? для 2-ої групи - з 1,5 млн до 5 млн грн;
? для 3-ої групи - з 5 млн до 7 млн грн.

З 18 березня 2020 року запроваджено мораторій на перевірки
10.04.2020
На період з 18 березня 2020 по 31 травня 2020 запроваджується мораторій на проведення
документальних та фактичних перевірок.
Дія мораторію не розповсюджується на документальні позапланові перевірки з підстав,
визначених підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 ПКУ та фактичні перевірки в частині
порушення вимог законодавства з питань:
-обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту
етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
-цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
-обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами -лічильниками;
-здійснення функцій визначених законодавством у сфері виробництва та обігу спирту
етилового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, з підстав визначених ст. 80
Податкового кодексу України.
Дія мораторію не розповсюджується на перевірки, завершені по 17 березня 2020 року включно
згідно з відповідними наказами на їх проведення. За результатами таких перевірок
контролюючим органом забезпечується оформлення актів (довідок) перевірок та надіслання
(вручення) платникам податків податкових повідомлень-рішень з дотриманням порядку та
термінів, визначених ПКУ.
Слід враховувати, що введення мораторію на проведення перевірок не позбавляє платників
податків права подавати відповідно до пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу заперечення
до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію, та оскаржувати прийняті за їх
результатами податкові повідомлення-рішення.
Разом з тим, платникам податків, як мають бажання взяти участь у розгляд заперечень до
такого акта перевірки або скарги на податкові повідомлення-рішення, з метою обговорення
встановлених під час перевірки порушень, надання додаткових пояснень платника податків при
такому розгляд, слід врахувати необхідність виконання контролюючим органом та всіма
громадянами України заходів безпеки, спрямованих на запобігання поширенню на території
України коронавірусу COVID-19, як передбачені постановою Кабінету Міністрів України від
11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу
COVID-19». На час проведення карантинних заходів контролюючим органам та платникам
податків необхідно здійснювати спілкування з дотриманням профілактичних заходів
відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я.
Тому платникам податків доцільно розглянути можливість надання додаткових доказів та
інформації поштою або в електронному вигляд.
Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були
завершені станом на цю дату, тимчасово зупиняються на період до 31 травня 2020 року. Таке
зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких
додаткових рішень (наказів) контролюючим органом.
При цьому на період з 18 березня по 31 травня 2020 року зупиняється перебіг строків давності,
передбачених статтею 102 Податкового кодексу.

Довідково: Закони України від 17 березня 2020 року № 533-IX та від 30 березня 2020 року №
540-IX.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь