Наші свята

Дата: 16.07.2018 10:16

«Ой на Петра вода тепла»

Літературні посиденьки під такою назвою в Космачі видалися досить цікавими.

Ведучим заходу  Оксані Іванків та Оксані Маслій в оригінальний спосіб вдалося на якийсь час  повернути  його учасників у минувшину, щоб краще пізнати звичаї та традиції нашого народу, шанобливо ставитися до релігійних свят.

Із їхніх оповідок присутні дізналися, що «Бабине літо до Петра тілько», що «Зозуля кує тільки до Петра, а потім мандрикою вдавиться»,  що святий Петро-покровитель пастухів, що Петрівка-середина літа і якраз тепер починаються жнива, що за народними уявленнями Петро стереже поля і майбутній врожай і що вижатий сніп - своєрідна жертва покровителю жнив.

Вдало виконані сільськими жіночками  Петрівчані та  інші давні українські народні пісні «Полюбили Петруся», «А зорі та зорі», «Ой чий то кінь стоїть», «Гарні вечори», «Голуб на черешні»,  «Моя хатина біля криниці» та інші, додали святу неабиякої колоритності, а поетичні рядки цієї тематики гармонійно доповнили захід.

Староста села Ганна Вітюк щиро дякувала односельчанам за таке свято, якого сама була співорганізатором та його активною учасницею.

Зав.бібліотекою с.Космач

Дзвиняцької ОТГ                                                                                                                Марія Ярич