Велопробіг

Дата: 24.06.2018 14:42

В останню неділю червня в Україні уже традиційно відзначають День молоді. Надзвичайно цікаво, зі спортивним акцентом пройшов він у Дзвиняцькій об’єднаній територіальній громаді. З ініціативи нещодавно утвореної Молодіжної ради ОТГ, яку очолює Богдана Беспалько, тут провели велопробіг під гаслом «Веломани, гайда з нами!» Його маршрут проліг через чотири населені пункти об’єднаної громади – Дзвиняч, Космач, Росільну, Міжгір’я.

Розпочалася захоплююча веломандрівка з адміністративного центру громади – Дзвиняча. Біля пам’ятника Тарасу Шевченку, перед Палацом культури, відбулася невелика урочистість. Після виконання Гімну України і підняття Державного Прапора учасників заходу в щасливу дорогу напутніми словами провели голова ОТГ Микола Волочій, голова Молодіжної ради Богдана Беспалько, а також ніжним співом юні виконавці Аліна Левицька та Артем Карабінович.

У кожному із сіл до понад трьох десятків велосипедистів, що стартували у Дзвинячі, долучалися прихильники цього виду спорту. Тож на фініші їх було вже понад 80. Наймолодшому учаснику велопробігу Остапу Рубичу з Дзвиняча виповнилося сім рочків і він долав маршрут разом із мамою Мар’яною, а найповажнішим був 62-річний космачанин Богдан Вітюк.

Символом велопробігу стала емблема, яка уособлювала в собі особливості кожного із чотирьох сіл об’єднаної громади. За творчий підхід до цієї роботи варто подякувати художниці Оксані Луцак із Космача. А також Теодору Волочію із Дзвиняча, який вміло змайстрував мольберт для розміщення пазлів.

Складання цих пазлів в цілісну картину символізує, що ми вже не просто сусідні села зі своєю історією та особливостями, а єдина велика дружня родина (громада).  Велопробіг – наш перший вагомий проект, мета якого – анонсувати створення Молодіжної ради, залучити активну молодь до усіх сфер життя громади. Адже саме за молоддю – краще майбутнє як громади, так і всієї України.

Без сумніву, велопробіг став яскравою пропагандою здорового способу життя. Окрім того, носив пізнавальний характер. Учасники заходу з великою цікавістю слухали короткі історичні відомості про села, якими під час урочистих зустрічей поділилися староста Космача Ганна Вітюк, завідуюча Росільнянською бібліотекою-філіалом Оксана Соколова, заступник директора Міжгірської гімназії Галина Брек. Справжню гостинність до велосипедистів-любителів виявили старости сіл.

Завершилася захоплююча веломандрівка святковою концертною програмою і різноманітними розвагами у Міжгір’ї, яку проводив дзвинячанин Роман Матлюк. На просторому майданчику місцевої гімназії неповторний букет з пісень і музики учасникам заходу подарували гурт «Воля» (керівник Роман Зіняк), юні солісти Яна Сапіжак, Яна Волочій, Аліна Левицька з Дзвиняча, учасники гурту художніх музичних інструментів Тетяна Фединяк і Ольга Візнович з Міжгір`я, дует у складі Христини та Марії Гоцаків із Космача.

– Велопробіг зарядив позитивом не лише його учасників, але й мешканців населених пунктів нашої громади. Перехожі у цей недільний день адресували щирі вітання велосипедистам, супроводжуючи колону усмішками і сяючими поглядами. Впевнений, що подібні заходи проводитимуться у нас ще не раз  – підсумовує голова ОТГ Микола Волочій.

Від імені організаторів заходу та активістів хочу висловити слова подяки за супровід велосипедистів працівникам районної ДПС (начальник райвідділу поліції Василь Сав’як) і медпрацівникам Дзвиняцької амбулаторії ЗПСМ.

Б. Беспалько